3. adventná nedeľa – 17. december 2023

1. Spoločná vianočná svätá spoveď bude v našom farskom kostole už o deň skôr – vo štvrtok a v piatok, pretože Štedrý deň bude už v nedeľu. Prosíme všetkých, aby sa prišli vyspovedať v tomto čase, lebo inokedy sme v okolitých farnostiach. Aj kancelária je otvorená iba mimo spovedí.
  • Ak by vám vyhovovalo inde, tak spovedáme dnes popoludní vo Sverepci a v Pružine. V pondelok v Marikovej, v utorok v Jasenici, Podvaží a Udiči a v stredu v Papradne a v Teplej.

Vianočná sv. spoveď v našom farskom kostole v Považskej Bystrici – Stred bude:

vo štvrtok   21. decembra – dopoludnia od 9:00 – do 12:00,  popoludní od 14:30 – do 17:00.

a v piatok    22. decembra – ale pozor – v piatok iba dopoludnia od 9:00 – do 12:00,  lebo popoludní v piatok spovedáme na filiálkach v Milochove, Podmaníne a Praznove  od 14:00 – do 15:00.

• V rovnakom čase ako v Meste, sa spovedá aj na Rozkvete, a na SNP.
  • Na sv. spoveď pozvime aj príbuzných a priateľov. Pripomeňme to hlavne žiakom a študentom. Birmovanci si majú vykonať sv. spoveď a chodievať na sv. omše počas Vianoc – vždy, keď je nedeľa alebo prikázaný sviatok. Po spovedi chodievajme na prijímanie aj dlhší čas, počas celých sviatkov.
  • V sobotu spovedáme len tých, ktorí boli odcestovaní, alebo pre vážnu príčinu nemohli prísť skôr, a to v sobotu ráno o 6.00 a v sobotu večer od 17:00 vo farskom kostole.
  • Budúcu nedeľu bude už Štedrý deň, sv. omše budú dopoludnia ako obvykle v nedeľu, ale večerná nebude. Bude až Polnočná o 24:00.
  1. Adventné sv. omše pri sviečkach – sú ešte v tomto týždni ráno o 6:30, večer o 17:30, iba vo štvrtok a v piatok už o 17:00. V Milochove v stredu nebude sv. omša /spovedáme v Papradne a Teplej/.
  2. Veľké upratovanie kostola bude zajtra v pondelok. Prosíme ženy i mužov o pomoc. Upratovať sa začne v pondelok ráno o 8.00. Vopred Pán Boh zaplať!
  • Katolícky kalendár stolový s obrázkami našich farností si môžete zakúpiť vzadu v kostole, aj ako vianočný darček pre príbuzných.
  • Koledovanie bude v našej farnosti 26. decembra popoludní. Pozývame deti, ktoré chcú ohlasovať Dobrú novinu na nácvik, dnes v nedeľu od 15.00 v pastoračnom centre. Kto by rád prijal koledníkov vo svojej domácnosti, nech sa zapíše do zoznamu za lavicami.
  • Ďakujeme bohuznámemu darcovi za 10 tisíc eur – dar na stavbu kostola Sv. rodiny. P. Boh zaplať!
  1. Vianočný koncert našej rodáčky Simy Magušinovej bude v piatok o 18:30 vo farskom kostole.
  2. Upratovanie farského kostola – sídlisko Lány, 1. skupina. P. Boh zaplať!
  3. A ešte dôležitý oznam: Farský časopis – Farské info – vyšlo vianočné číslo – môžete si ho prevziať zadarmo alebo dobrovoľný príspevok pri východe z kostola. Nájdete tam rozpisy vianočných bohoslužieb, spovedí, reportáž zo stavby kostola na SNP a iné články.