26. cezročná nedeľa – 1. október 2023

1. V pondelok bude sv.  anjelov strážcov, v stredu sv. Františka z Assisi a v sobotu Ružencovej Panny Márie.
  2. V októbri sa modlievame posvätný ruženec, denne trištvrte hodiny pred sv. omšou o 17:45.
  3. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci. Adorácia je popoludní do večernej sv. omše.
  4. Prvonedeľná zbierka dnes nebude. Ale o týždeň bude zbierka na nový kostol na SNP, kde už prebiehajú prípravné práce na pozemku. P. Boh zaplať!
  5. V piatok bude prvý piatok. Spoveď bude po celý týždeň ako obvykle k prvému piatku – ráno i večer pol hodiny pred sv. omšou, aj cez sv. omše. Vo štvrtok bude spoveď od 17:00 a v piatok už od 14:00 do večernej sv. omše. V Milochove v stredu od 16:30.
  6. Prihlasovanie na birmovku prebieha dnes: Prihlásiť sa majú všetci žiaci deviateho ročníka základných škôl, bývajúci v našej farnosti. Prevzali si prihlášku na náboženstve v škole u katechétky a odovzdajú dnes v nedeľu v kostole na sv. omši o 11:30 so sprievodom rodiča, kde dostanú aj bližšie informácie.
  7. Starší birmovanci – druhý rok prípravy /teda stredoškoláci/ budú mať náuky podľa rozpisu svojej skupinky – na farskej internet. stránke v oddelení Birmovanci – a keďže je prvý piatok – na sv. spoveď najneskôr v piatok. Aj mladší birmovanci – deviataci – majú prísť na spoveď v tomto týždni a na sv. omšu na prvý piatok o 18:30.
  8. Miništranti budú mať miništrantské stretnutie v piatok po večernej sv. omši.
  9. Deti – štvrtáci dostávajú samolepky do slovníčkov. Postupne po jednotlivých školách účinkujú na liturgii na nedeľnej detskej sv. omši podľa pokynov katechétov. Modlime sa za deti, nech im aj táto aktivita pomáha, aby s radosťou prichádzali na svätú omšu.
  10. Farské kalendáre si môžete zakúpiť vzadu za lavicami ešte dnes.
  11. Upratovanie farského kostola – sídlisko Lány, 1. skupina. P. Boh zaplať!
  12. Budúci víkend budú krsty.
  13. Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je rozpis-stretnuti-birmovancov-2.r.-pripravy-23_24-1024x703.jpg