1. adventná nedeľa – 3. december 2023

1. Pozývame na adventné sv. omše pri sviečkach /roráty/ – každý večer o 17:30, od pondelka do piatku, ktoré budú začínať iba pri svetle sviec a s modlitbou Anjel Pána. Doneste si sviečku, najlepšie elektrickú, alebo si vzadu za lavicami zakúpte či požičajte elektrickú sviečku, ktorú budeme držať v rukách na začiatku adventnej sv. omše a pri modlitbe Anjel Pána.
  • Aby advent – predvianočný čas – nebol spojený – často len s nezmyselným cirkusom, ale aby to bol čas pokoja, modlitby a odpustenia. /sv. otec František/
  • Preto prichádzajte na adventné sv. omše pri sviečkach – o 17:30 – všetky deti, chlapci a dievčatá, seniori, celé rodiny a každý kresťan.
  • Deti a mládež si môžu prevziať adventný plagát a dopĺňať hviezdy nad betlehemom podľa návodu. Pred deti bude sv. omša hlavne vo štvrtok a v piatok, aspoň vtedy nech nenechajú ujsť adventnú sv. omšu. Plagáty a sviečky budú k dispozícii aj za lavicami už zajtra v pondelok o 17:30.
  1. Chorých a nevládnych prídeme spovedať pred Vianocami k nim domov. Prihláste ich v priebehu tohto týždňa v sakristii s presnou adresou a telefónom. Ponúknite túto našu službu všetkým nevládnym – ak o niekom viete – aj vo svojom susedstve alebo okolí. Termíny oznámime na budúcu nedeľu.
  2. Dnes je prvá nedeľa, adorácia bude popoludní od 15:30. Dnes je celoslovenská zbierka na charitu. P. Boh zaplať.
  3. V piatok bude prikázaný sviatok Nepoškvrneného Počatia Panny Márie. omše budú v piatok o 6:30 a o 8:00, o 17:30 a o 19:00. V Milochove bude nie v stredu, ale v piatok o 16:30.
  4. Birmovanci – deviataci budú mať náuku dnes v nedeľu večer v Pastoračnom centre pri kostole takto: ZŠ – o 16:00, deviataci zo ZŠ sv. Augustína a 5. ZŠ o 18:30.
  • Modlitby chvál budú v piatok v Katolíckom dome po sv. omši.
  • Spevák Vojtech Dinga, pôvodom z Pov. Bystrice, bude mať adventný koncert v našom farskom kostole dnes v nedeľu o 15:30, v stup je voľný a vstupné je dobrovoľné.
  • Obdarovací vianočný stromček je pri bočnom oltári ešte do soboty 9. decembra.
  1. Adorácia v stredu dopoludnia bude až po sviatkoch.
  2. Upratovanie farského kostola – Jelšové. P. Boh zaplať!