5. cezročná nedeľa – 7. február 2021

1. Zatiaľ sa nič nemení v obmedzeniach pre kostoly: Na základe protipandemických opatrení:
  • nie sú slávené verejné sv. omše, bohoslužby a spovedanie
  • nebude otvorená kancelária farského úradu
  • v naliehavých prípadoch kontaktujte nás telefonicky ale emailom.
  1. V stredu bude Školastiky a vo štvrtok Panny Márie Lurdskej, svetový deň chorých.
  2. Mladí muži, ktorí cítia v srdci kňazské povolanie, môžu sa prihlásiť na štúdium teológie cestou farského úradu do konca februára.
  3. Nasleduje Národný týždeň manželstva – Bezpečne v manželstve. Bude online v nedeľu 14. 2. popoludní, registrácia na adrese: manzeliapb@gmail.com. Viac informácií na nete.    “V termíne od 8.2. – 14.2.2021 bude prebiehať na Slovensku už 11.ročník  inciatívy na podporu manželstva s názvom Národný týždeň manželstva, témou tohto ročníka je: Bezpečne v manželstve  I tento rok prinášame ponuku osláviť krásu manželstva a jeho dôležitosti, manželstvo je vzácny vzťah, o ktorý sa potrebujeme starať, aby bol bezpečným miestom.

Preto by sme  Vám radi ponúkli možnosť zúčastniť sa na on-line stretnutí, kde si budete môcť vypočuť inšpiratívne myšlienky a príbehy, páry tu budú mať priestor pre zamyslenie sa i zábavu.

Program pre manželské páry či snúbencov vám prinesieme prostredníctvom on-line priestoru priamo domov v nedeľu 14.2.2021 popoludní. Pre potreby organizácie je nutná registrácia (do 12.2.2021) mailom na adrese: manzeliapb@gmail.com”

4. Ďakujeme všetkým, ktorí prispievajú na chod farnosti. Pán Boh zaplať!
  5. Priame prenosy sv. omší z nášho farského kostola Považská Bystrica vysielame takto: Spájajte sa s nami NAŽIVO NA TELEVÍZII POVAŽIE:
  • každú nedeľu a prikázaný sviatok 8:30-9:30
  • vo všedné dni 17:30-18:00
  1. Povzbudzujeme k živej účasti na priamych prenosoch sv. omší v kruhu rodiny, odporúčame spytovanie svedomia a pravidelné duchovné sv. prijímanie, čítanie Sv. písma a modlitbu.
  • Prenosy sú aj cez facebook televízie Považie. Kto nemá v ponuke káblového operátora, prípadne satelitnú platformu TV Považie, môže sledovať sv. omše aj prostredníctvom facebookovej stránky TV Považie. facebook.com/tvpovazie Ideálne je, ak divák dá Like stránke, prípadne označí jej sledovanie a bude automaticky upozornený na LIVE vysielanie. Kto nemá facebookový profil, môže sledovať vysielanie aj bez prihlásenia. Stačí zadať do internetového prehliadača https://www.facebook.com/tvpovazie/live/.
  • Aktuálne informácie čerpajte z našej farskej internetovej stránky pb.fara.sk a z farského facebooku Farnosť PB- mesto.