3. adventná nedeľa – 13. december 2020

1. Aktualizácia 18. 12.: Pre kritickú pandemickú situáciu sú v okresoch Považská Bystrica, Púchov a Ilava verejné bohoslužby zakázané od 19. 12. do odvolania.
  2. Pôvodné oznamy: Upozorňujeme, že si treba vykonať čím skôr sv. spoveď. Lebo hromadné spovedanie pred Vianocami v tomto roku nebude.
  3. Keďže nevieme, aká bude situácia neskôr, spovedať v našej farnosti budeme čím skôr – už zajtra v pondelok – 14. decembra – počas celého dňa, takto:
  • pondelok predpoludním od 9:00 do 11:00,
  • pondelok popoludní od 14:00 do 16:00,
  • pondelok večer od 18:00 do 20:00.
  1. Využite tento skorší čas, pretože návaly v posledných dňoch by sa nedali zvládnuť. Nech sa nestane, že sa niekto nestihne vyspovedať. Každý sa má spovedať vo svojej farnosti a necestovať do centrálneho kostola v meste. Kňazi spovedajú vo svojich farnostiach, k nám môžu prísť len niekoľkí. Tiež sa spovedá aj na Rozkvete  – v pondelok počas dňa – a v ďalšie dni ráno a večer. Spovedá sa aj na SNP, ale tam ešte nie je kostol, tak príďte do mesta. Ak ste sa už vyspovedali pred krátkym časom, nechajte teraz priestor ďalším. Treba zachovať hygienické predpisy – rúška, dezinfekciu, rozostupy.
  2. Spovedáme tiež každý deň týždňa od pondelka do piatka v našom kostole:
  • ráno o 6:00.
  • večer o 17:00.
  1. V Milochove bude spoveď v stredu od 15:30 a o 16:30 sv. omša.
  2. V kostoloch platia pandemické pravidlá, budeme vás priebežne informovať. Treba sedieť s odstupom, nechať vedľa seba voľné miesto /okrem členov jednej domácnosti/. Kostol je veľký, je v ňom veľa miesta a máme viacero sv. omší.
  3. Sv. omše bývajú ráno o 6:30 a večer už o 17:30. V nedeľu o 7:00, 8:30, 10:00 – detská, 11. 30 a večer už o 17:30. V Milochove v stredu o 16:30 a v nedeľu o 8:45. Aktualizácia 18. 12.: Pre kritickú pandemickú situáciu sú v okresoch Považská Bystrica, Púchov a Ilava verejné bohoslužby zakázané od 19. 12. do odvolania./
  4. Migrácia obyvateľstva medzi farnosťami je nežiadúca. /Usmernenie žilinského biskupa Tomáša Galisa č. 817/2020. Pokyny z okresného krízového štábu hygieny z 3. 12. v Považskej Bystrici/.
  5. Ako vianočný darček môže vám poslúžiť aj farský kalendár so snímkami nášho kostola a života farnosti. K dispozícii je pri hlavnom východe.
  6. Krsty budú budúci víkend.
  7. Upratovanie kostola: sídlisko Kolónia, 1. skupina . /Aktualizácia 18. 12.: Pre kritickú pandemickú situáciu sú v okresoch Považská Bystrica, Púchov a Ilava verejné bohoslužby zakázané od 19. 12. do odvolania./
  8. Ešte raz pripomíname pandemické hygienické predpisy, ktoré je nutné dodržiavať, čo aj robíte a za to vám ďakujeme.